BNS Otomasyon Motion Kontrol Uygulamaları

Günümüzde, Hareket kontrol sistemleri ile Servo motorlu hareket kontrol uygulamaları endüstrimizin vazgeçilmezi olmuştur. Teknolojinin ilerlemesi ile fonksiyonellik ve performansa kabul edilebilir maliyetlerle ulaşılabilmektedir. Özellikle üretim sektöründeki rekabet göz önünde tutulduğunda, kalite, güvenilirlik ve tecrübe, üreticinin, tedarikçi seçimini önemli ölçüde belirlemektedir. Endüstriyel hareket kontrol alanında sayısız tecrübeye sahip  HKTM A.Ş., üç ana başlıkta Motion kontrol çözümü sunmaktadır.

1.Tek Eksenli Hareket Kontrol Çözümleri (Single Axis)

Sürücü tabanlı (harici PLC gerektirmeyen) sac sürme, açıcı ve uçar makas sistemlerinin yanı sıra, dilme,  transfer, gruplama, yazıcı, markalama kaynak sistemlerinde de çözümler sunmaktayız. Sistem revizyonlarında ve anahtar teslim tüm sistemlerde devreye alma 1 gün içinde yapılabilmektedir.

Akıllı sürücü harici uygulamalarda, en yaygın protokollere (Profibus, Profinet, EtherCat, Ethernet/IP, SercosIII, CanOpen/DeviceNet) sahip sürücülerimiz ile bu protokolleri destekleyen tüm PLC’ler ile haberleşme sağlanabilmektedir. Var olan PLC ne marka olursa olsun sistem revizyonlarında ek maliyet ve zaman kaybı yaşanmamaktadır. Haberleşme ve devreye alma konusunda tecrübeli ve yurt dışı eğitimli kadromuzla en ufak bir risk almadan süreç tamamlanmaktadır.

Mekanik Otomasyon ve Satış - Motion Kontrol Uygulamaları

2.Çok Eksenli Hareket Kontrol Çözümleri (Multi Axis)

İnterpolasyon ve senkronizasyonlu uygulamalarda 10 eksene kadar Sürücü tabanlı , 64 eksene kadar olan uygulamalarda ise hareket kontrol tabanlı yüksek performanslı çözümler sunabilmekteyiz. Düşük çevrim zamanlı real-time protokole sahip sürücülerimiz ile yüksek hızlarda yüksek verim alınabilmektedir. Hazır fonksiyon blokları ile devre alma zamanı ciddi ölçüde azaltılmaktadır. Başlıca, Pres içi transfer sistemleri, gıda ve paketleme uygulamaları, baskı ve ambalaj, çok eksenli transfer sistemleri, kesme, gruplama ve yapıştırma uygulamalarında imalatçı ve son kullanıcılara uygun çözümler sunmaktayız. Orta ve yüksek dereceli bu tip uygulamalarda yurt dışına bağımlılığı ortadan kaldırmayı amaçlayan firmamız, bu alanlarda ciddi projelere imza atmıştır.

Hareket kontrol tabanlı uygulamalarımız arasında RO-CO (Robot Kontrol) çözümü de bulunmaktadır. Ek ücrete tabii olmayan bu uygulama ile Delta, Scara ve Kartezyen tip robot programları (kinematik alt yapı ile) yazılabilmektedir. Mekanik yapısı çalışır durumda olan bu tip robotların kullanıcı isteklerine göre programlandırılması sadece birkaç gün sürmektedir. Var olan her türlü mekanik yapıya uyarlanabilen RO-CO sayesinde, gereksiz masraf ve kısıtlama olmaksızın kinematik alt yapı kurulabilmektedir. Üstelik tek bir kontroller ile en az 4, en fazla 16 farklı robot programı aynı anda çalışabilmektedir.

Gerek sürücü tabanlı, gerekse Hareket kontrol tabanlı sistemlerimizi Profibus, Profinet, SercosIII, Sercos II, EtherCat, Ethernet/IP, CanOpen/DeviceNet slave protokolleri ile harici PLC ile haberleştirmek mümkündür.

Mekanik Otomasyon ve Satış - Motion Kontrol UygulamalarıMekanik Otomasyon ve Satış - Motion Kontrol Uygulamaları

3.CNC Çözümleri

Geniş ürün yelpazemiz ile tüm CNC uygulamalarına özel çözümler sunabilmekteyiz. 3+1 Torna veya Freze tezgahları için, sürücüleri üzerinde PAKET CNC ürünlerimiz ile rekabetçi çözümler üretiyoruz. Devreye alma zamanını kısaltıp, maliyet tasarrufu sağlayan Paket CNC ürünlerimizde, harici sürücü motor eklentisinin yanı sıra, 2 farklı operatör paneli ve harici el çarkı seçenekleri de yer almaktadır.

Özel CNC tezgahları için PC tabanlı ve Kontroller tabanlı ünitelerimiz ile genel CNC uygulamalarının tümüne çözüm üretebilmekteyiz. CAD/CAM uyumlu arayüz , Türkçe alfabe desteği ile kullanıcıya özel çözümlerin yanında, karmaşık tezgahlarda bile basit programlama arayüzü ve tam konfigüre edilebilir panellerimiz ile talaşlı imalata yeni bir soluk kazandırıyoruz.

Tedarik ettiği kaliteli ürünlerin yanı sıra, satış sonrası destek ve tecrübesi ile 15 yılı aşkın süredir, piyasada marka haline gelen HKTM A.Ş. hareket kontrol alanında, lider üreticilerin ilk tercihi olmayı başarmıştır.